Aktualności

Rok szkolny 2013/2014

Program profilaktyczny

Program wychowawczy Program Regionalny

STATUT SZKOŁY

PLAN LEKCJI

PROCEDURY REALIZACJI OBOWIĄZKU SZKOLNEGO

Podręczniki w roku szkolnym 2014/2015

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

Lp.

Data Uroczystość
1 02.09.2013 Rozpoczęcie roku szkolnego
2 10.10.2013 Dzień wolny od zajęć
3 14.10.2013 Dzień Edukacji Narodowej
Dzień wolny od zajęć
4 23 – 31.12.2013 Zimowa przerwa świąteczna
5 2 i 3. 01.2014 Dni wolne od zajęć
6 17.02 – 02.03.2014 Ferie zimowe
7 17 – 22.04.2014 Wiosenna przerwa świąteczna
8 01.04.2014 Sprawdzian szóstoklasistów
9 02.05.2014 Dzień wolny od zajęć
10 20.06.2014 Dzień wolny od zajęć
11 27.06.2014 Zakończenie roku szkolnego

Plan zebrań z rodzicami

Lp.

Data Temat
1 18.09.2013 Zebranie ogólne
2 23.10.2013 Dowolna forma
3 20.11.2013 Zebranie ogólne
4 18.12.2013 Zebranie ogólne – podanie propozycji ocen za I semestr
5 05.02.2014 Wywiadówka po klasyfikacji za I semestr
6 09.04.2014 Dowolna forma
7 14.05.2014 Podanie propozycji ocen za II semestr
8 04.06.2014 Spotkania z rodzicami uczniów przyszłych klas pierwszych
  WYDARZENIA Rok szkolny 2006/2007

Archiwum:  

WYDARZENIA Rok szkolny 2007/2008
WYDARZENIA Rok szkolny 2008/2009
  WYDARZENIA Rok szkolny 2009/2010
  WYDARZENIA Rok szkolny 2010/2011
  WYDARZENIA Rok szkolny 2011/2012
  WYDARZENIA Rok szkolny 2012/2013
 

Do góry

WYDARZENIA Rok szkolny 2013/2014  

WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015

Tydzień tańca
W maju Samorząd Uczniowski zorganizował tydzień tańca. Zajęcia taneczne prowadzone były na długich przerwach przez dziewczyny z SU, i nie tylko. W trakcie tych zajęć mogliśmy poznać wiele ciekawych kroków i układów tanecznych w różnych stylach. Każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie.
Uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje talenty taneczne, zdobyć nowe umiejętności, jak i również aktywnie, ciekawie i radośnie spędzić przerwę.
„Dzień na opak”
9 maja w naszej szkole zapanował mały chaos .W tym dniu obchodziliśmy „ Dzień na opak”. Uczniom i nauczycielom nie zabrakło kreatywności, którzy ubrani nieco na opak paradowali po szkolnych korytarzach. Postarali się oni, aby ten dzień wyglądał inaczej od pozostałych robiąc wszystko na odwrót.
Był to ciekawy, pełen humoru dzień, który wywołał dużo uśmiechu na twarzach zarówno dzieci , jak i wszystkich pracowników szkoły.

Dzień Sobowtóra
W środę 28 maja nasza szkoła wypełniła się sobowtórami sław. Zaproponowaliśmy uczniom, aby w ten dzień przebrali się za znane osoby, lub postacie z filmu, bajek. Uczniowie z dużym entuzjazmem włączyli się do wspólnej zabawy. Byli sportowcy, aktorzy, piosenkarki, piosenkarze, i postacie z bajek. Podczas długich przerw Samorząd Uczniowski zorganizował karaoke i kącik malowania twarzy.
Wszyscy uczniowie bawili się doskonale. Gratulujemy kreatywności i dziękujemy za wspaniałą zabawę.
WYCIECZKA KLASY 2A
W ramach realizacji programu regionalnego uczniowie klasy 2a udali się w dn. 04.06.2014 r. na wycieczkę do Przywór i Kątów Opolskich.
Na początku zwiedzili ważniejsze obiekty Przywór. Byli zobaczyć kościół. Odwiedzili swoich młodszych kolegów w przedszkolu, gdzie zostali bardzo mile przyjęci. Po wspólnej zabawie i poczęstunku udali się w odwiedziny do swoich rówieśników w szkole filialnej w Przyworach. Tam na miejscu zobaczyli pomieszczenia szkolne.
Następnie udali się pieszo do Kątów Op., po drodze podziwiając piękno przyrody naszej najbliższej okolicy. Po przybyciu na miejsce spotkali się ze swoimi rówieśnikami z PSP Kąty Op., a następnie wspólnie udali się na śluzę nad Odrę. Tam p. dyrektor J. Migoń opowiedziała uczniom o działaniu śluzy, jak również o jej znaczeniu. Uczniowie mogli również osobiście zobaczyć działanie śluzy, dzięki uprzejmości pracujących tam ludzi.
Później drugoklasiści obu szkół udali się na zajęcia plastyczne do Wiejskiej Świetlicy w Kątach Op. Pani Barbara Tkocz pokazała dzieciom technikę gipsowej wylewki, a następnie każdy z uczestników wybrał sobie gipsową formę, którą ozdobił według własnego pomysłu. Na koniec dzieci wspólnie się bawiły przy dźwiękach gitary.
Wycieczka bardzo się udała, a jej uczestnicy mogli się przekonać, że nasza okolica jest również ciekawa i bardzo malownicza.
DZIEŃ SZALONEJ FRYZURY
Tego dnia szalona atmosfera dopadła wszystkich uczniów. Każdy w tym dniu miał wolną rękę co do swojej fryzury, jedynie co się liczyło to to, by była szalona. I tu uczniowie nas nie zawiedli. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć szeroką gamę fryzur, które delikatnie mówiąc były zaskakujące . Zachwyt wzbudzały zarówno te natapirowane, twórczo uczesane jak i palmy na głowie . A ci którzy zapomnieli o swojej stylizacji , mogli dokonać swojej metamorfozy u naszych młodych debiutujących fryzjerów.

Dzień kobiet
Z okazji Dnia Kobiet nasi panowie przeprowadzili wybory wśród swoich koleżanek i wyłonili tą jedyną w trzech kategoriach .
W klasach I-III
Najładniejsza – Amelia Petruk kl. 3a
Najzabawniejsza – Emilia Lis kl. 3b
Najsympatyczniejsza - Nikola Miskiw kl.3a
W klasach IV-VI
Najładniejsza – Weronika Suchanek kl. 6a
Najzabawniejsza – Paulina Giza kl. 5b
Najsympatyczniejsza – Julia Mateja kl. 5a

Bal karnawałowy
W tym dniu nasza szkoła już od samego rana zaczęła zamieniać się w świat wróżek, księżniczek, strażaków, policjantów i różnych postaci z bajek . Wszyscy wyglądali pięknie i karnawałowo. Zabawę prowadził wodzirej , który swoją muzyką porwał wszystkich do tańca. Wesołą zabawę urozmaicały wspólne tańce i konkursy, na przykład: taniec na gazecie, taniec z balonem, bitwa na papierowe kulę itp. Wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał wszystkim dzieciom jak i wychowawcom. Ten dzień dostarczył wszystkim wielu przeżyć, dużo radości i zadowolenia.

„Andrzejki” – czas wróżb i przepowiedni
W tym dniu przedstawiciele SU zadbali o magiczny nastrój w naszej szkole, na ten moment przeobrazili się we wróżki i wróżbitów, przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość ze szpilek, kostek, wróżyli również z kombinacji cyfr, tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością oczekiwał co zostanie mu wywróżone. Choć wszyscy traktowali wróżby z przymrużeniem oka , to cieszyły się one dużym zainteresowaniem , wzbudzały wiele pozytywnych emocji i uśmiechu.

Warsztaty teatralne
„Teatr różne jego formy i rodzaje”

05.05.14r. uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w warsztatach teatralnych w Narodowym Centrum Piosenki Polskiej w Opolu. Spotkanie składało się z dwóch połączonych ze sobą części. Pierwsza miała charakter teatralno- filmowy z motywami multimedialnymi. Wybrane wcześniej fragmenty filmowe, opatrzone zostały grą aktorską oraz efektami muzycznymi i wizualnymi. Druga część spotkania została poświęcona projekcji pełnometrażowego filmu. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi młodego widza z aktorem, uczniowie mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę o filmie, teatrze, kulturze oraz nowych technikach w kinematografii.

Konkurs plastyczny dla klas I-III
„Drzewo genealogiczne mojej rodziny”

Pod koniec marca w klasach I-III został przeprowadzony konkurs plastyczny „Drzewo genealogiczne mojej rodziny”. Konkurs odbył się w ramach projektu regionalnego „Moja mała ojczyzna” i miał na celu:
1. Rozbudzenie zainteresowania historią swojej rodziny.
2. Rozwijanie umiejętności w zakresie poszukiwania i
wykorzystywania informacji z różnych źródeł.
3. Kształcenie postawy twórczej i rozwijanie zainteresowań plastycznych.
4. Pobudzanie wyobraźni artystycznej i chęci do podejmowania samodzielnych prób twórczości plastycznej.
5. Promowanie nauki poprzez zabawę.
Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów i ich rodzin powstały piękne prace.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce Julia Wrzeciono
II miejsce Izabela Jajak
III miejsce Wiktor Rogowski

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
Nasza szkoła nosi imię Mikołaja Kopernika. Co roku obchodzimy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku szkolnym klasy czwarte przygotowywały inscenizację, podczas której społeczność uczniowska mogła się dowiedzieć wiele interesujących informacji z życia i działalności naukowej astronoma. Poza tym czwartoklasiści zaśpiewali przepiękną piosenkę o Mikołaju Koperniku. Cała uroczystość uświetniona została hymnem naszej szkoły. Pani Radosława Smolczyk ogłosiła wyniki Szkolnego Konkursu Informatycznego. Wraz z panią dyrektor Marią Konieczny wręczyły zwycięzcom nagrody i dyplomy. Na koniec przedstawione zostały prezentacje multimedialne uczniów pt. „Mikołaj Kopernik – człowiek o wielu zawodach”. więcej>>>
Wodzenie niedźwiedzia
Zgodnie z tradycją ludową na Śląsku Opolskim w ostatnim dniu karnawału uczniowie klasy 2a naszej szkoły wodzili niedźwiedzia.
Uczestnicy barwnego korowodu odwiedzili Urząd Gminy w Tarnowie Opolskim, Księdza Proboszcza, koleżanki i kolegów w przedszkolu, domy tarnowskich gospodarzy.
Przy przyśpiewkach ludowych związanych z tradycją wodzenia „kludzynia” niedźwiedzia wszyscy świetnie się bawili, czego przykładem było obdarowanie przebierańców smakołykami.

14 lutego 2014 r. odbył się apel z okazji zimy, który przygotowali uczniowie klasy 1a razem ze swoją wychowawczynią. Pierwszaki zaprezentowali tę porę roku w wierszach i piosenkach.
W drugiej części apelu uczniowie klasy 2a wraz ze swoją wychowawczynią przedstawili inscenizację dotyczącą zwyczaju wodzenia niedźwiedzia. Zebrani na apelu zostali zapoznani ze zwyczajem karnawałowych ostatków na Śląsku Opolskim.
KOPCIUSZEK
30 stycznia dzięki naszym starszym koleżankom i kolegom z Gimnazjum, uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie było niezwykle ciekawe i interesujące o czym mogła świadczyć cisza panująca na sali oraz gromkie brawa, jakimi maluchy nagrodziły aktorów. Wielkie wrażenie wywarła na nas scenografia, muzyka oraz wspaniałe rekwizyty, które uświetniły występ. Uwagę należy zwrócić również na profesjonalną grę aktorską gimnazjalistów. Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie Tatinie za zaproszenie nas na spektakl oraz uczniom klasy II a Publicznego Gimnazjum.

Dzień Seniora
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Tarnowie Opolskim uroczystość z okazji tego święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych, przygotowywanych przez młodszą grupę wiekową, klasy I-III. Święto Seniora to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 23 stycznia w Domu Kultury odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie uczennice Martynka i Kasia oraz pani dyrektor Maria Konieczny przywitały wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie każda klasa prezentowała program artystyczny. Były wiersze płynące prosto z dziecięcych serc, piosenki, inscenizacje, teatr muzyczny oraz występ orkiestry flażoletowej. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Po występie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie oraz zaprosiły swych dziadków na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Program przeciwdziałania wadom postawy ciała
u dzieci i młodzieży w województwie opolskim
>>pobierz plik
Wojewódzki dzień prostego kręgosłupa
W ramach programu „Rok szkoły w ruchu”, dzień 10 stycznia ogłoszony był przez opolskiego Kuratora Oświaty dniem prostego kręgosłupa, był on również jednym z elementów „Programu przeciwdziałania wadom postawy ciała u dzieci i młodzieży w województwie opolskim”. Celem akcji była promocja aktywności ruchowej jako sposobu dbałości o własne zdrowie i elementu codziennego życia. Także nasza szkoła włączyła się w realizację tego programu.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami spotkali się na dużej sali gimnastycznej, gdzie wspólnie omówili jak dbać o prawidłowo ukształtowany i zdrowy kręgosłup. Po krótkiej pogadance wszyscy uczniowie wykonali kilka prostych ćwiczeń ruchowych, które obiecali powtarzać regularnie w domu. Natomiast uczniowie klas starszych, w czasie zajęć wychowania fizycznego wykonywali ćwiczenia korekcyjne oraz wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój przepis na prosty kręgosłup”.
Dzięki akcji dzieci wiedzą, że o zdrowy kręgosłup należy dbać już od najmłodszych lat.


Sprawozdanie ze zbiórki publicznej
Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Tarnowie Opolskim, na podstawie decyzji z dnia 12.11.2013r., wydanej przez Urząd Gminy w Tarnowie Opolskim, informuje, że w wyniku przeprowadzonej zbiórki, uzyskano w dniu 20.11.2013 r – 200 zł i 08.12.2013 r - 764 zł.
Razem uzyskano 964 zł.
Całkowity zysk zostanie przeznaczony na zakup nowej strony internetowej szkoły.
APELE W KLASIE 3B
Przygotowując się na przyjście Świętego Mikołaja uczniowie klasy IIIb zaprosili do wspólnej zabawy uczniów klasy I Filialnej Szkoły Podstawowej w Kosorowicach oraz przedszkolaki z Przedszkola w Tarnowie Opolskim. Dzieci wspólnie uczestniczyły w zajęciach metodą Edukacji Przez Ruch D. Dziamskiej prowadzone przez trenerki panią Ewę Łuczak oraz Katarzynę Kołodziejczyk. Podczas wspaniałej zabawy przy muzyce dzieci uczyły się, wykazywały kreatywnością i doskonaliły umiejętności grafomotoryczne. Spotkanie to było również okazją do spotkania z nauczycielkami z Przedszkola w Tarnowie Opolskim i podzielenia się nowymi metodami pracy z dziećmi. Na koniec uczniowie klasy III obdarowali swoich kolegów własnoręcznie wykonanymi upominkami.

25 grudnia uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią przedstawili program artystyczny pt. „Mali Kolędnicy”, na który zaprosili Panią Dyrektor, panią wicedyrektor, nauczycieli oraz kolegów i koleżanki z klas I-III. Uczniowie chcieli podzielić się swoimi umiejętnościami recytatorskimi oraz gry na flażolecie, ale przede wszystkim chcieli przybliżyć dawny obrzęd kolędowy. Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

5 stycznia 2014r. w Kościele w Tarnowie Opolskim odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów klasy IIIb PSP w Tarnowie Opolskim. Uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Łuczak zaprezentowali swoje umiejętności gry na flażolecie grając znane, polskie kolędy. Dzieci grały wspaniale a występ został ciepło przyjęty przez społeczność Tarnowa Opolskiego. Szczególne podziękowania należą się Księdzu Proboszczowi, Księdzu Wikaremu oraz siostrze Dalmacji za życzliwość i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Dzień Eleganta

Za…..garniturem panny sznurem J czyli Dzień Eleganta w naszej szkole. W tym dniu hasło „ elegancja Francja” pasowało jak ulał do naszych uczniów. Garnitury, koszule, krawaty czy suknie i żakiety to tylko niektóre z ubiorów jakie królowały wśród uczniów. W tym dniu na długiej przerwie mieliśmy pokaz mody na różne okazje m.in. romantyczna kolacja czy spotkanie biznesowe. Na wybiegu zaprezentowali się „profesjonalni” modele i modelki w których wcielili się przedstawiciele samorządu aczkolwiek później każdy chętny mógł zaprezentować swój strój. Na kolejnej przerwie wszyscy pobawiliśmy się przy muzyce oraz chętni wzięli udział w konkursach tanecznych.

ZANIM PIERWSZA GWIAZDKA ZAŚWIECI –
ZWYCZAJE I OBRZĘDY ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA NA ŚLĄSKU

Dnia 12.12.13r. uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. W ramach lekcji muzealnej dzieci poznały dawne obrzędy i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia na Śląsku. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zaimprowizowanym korowodzie kolędników. Atmosfera panująca w czasie zajęć wprowadziła wszystkich w cudowny, magiczny i niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia.
JASEŁKA 2013
„Krótka opowieść o tym, co w życiu najważniejsze” to tytuł scenariusza, którego autorem jest ks. Piotr Brągiel, który we współpracy z s. Dalmacją przygotował świąteczne przedstawienie. W tym roku do jasełek zostali zaangażowani uczniowie klasy 6b, którzy chętnie przyjęli przydzielone im role i uczyli się ich na pamięć.
Pani Małgorzata Tatina zajęła się muzyczną stroną naszych jasełek i jak zwykle włożyła w to całe swoje serce. Wychowawczynią klasy 3a – p. Dorota Matuszek ze swoimi uczniami przygotowała instrumentalny występ kolędowy. W trakcie jasełek wystąpiły również dzieci z klasy 3b, które pod kierunkiem p. Anny Wocław przygotowały i zaprezentowały kolędę w języku niemieckim.
Nasze próby były częste, gdyż wymagały zarówno solidnego opanowania roli, jak i aktorskiego poruszania się po scenie. Uczniowie podejmowali ten trud nawet wtedy, gdy wymagania przerastały ich możliwości, co było dla nas tym większą radością.
Czas przygotowań i sam występ przyczynił się do zawiązania więzi, ale także był dla każdego ucznia dobrą lekcją budowania wspólnoty oraz wzajemnej współpracy i pomocy.
Po Jasełkach Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i rozdała nagrody dla najlepszych zbieraczy makulatury! Rada Rodziców obdarowała każdego soczystymi pomarańczami!!! DZIĘKUJEMY
.

AKCJA CHARYTATYWNA „OTWARTE SERCE 2”  W dniach od 9.12.  do 13.12.13r.  w ramach planu pracy Zespołu Wychowawczego PSP w Tarnowie Opolskim została ujęta i zorganizowana akcja charytatywna „Otwarte serce 2” . Przez kilka dni uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem dyżurowali w czasie przerw, zbierając artykuły żywnościowe ,słodycze i zabawki, z których zrobiliśmy piękne paczki dla 8 najbardziej potrzebujących rodzin z naszego otoczenia oraz wspomogliśmy rodzinę z Opola z 6-ciorgiem dzieci, którym w czerwcu zmarła mama. Ofiarność i życzliwość uczniów oraz rodziców i opiekunów niewątpliwie przerosła nasze oczekiwania. Paczki przekazane rodzinom tuż przed świętami. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, dzięki którym ta akcja świątecznej pomocy odniosła sukces.

KONKURS RELIGIJNYetap rejonowy
28 listopada 2013r. 15 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w kolejnym etapie religijnych zmagań biblijnych. Przez miesiąc w szkole na zajęciach pozalekcyjnych i w domu solidnie studiowali Ewangelię św. Łukasza, Psalmy i listy apostolskie. Nie znamy jeszcze wyników tego etapu, ale tej WSPANIAŁEJ 15 już należą się gratulacje, bo dużo czasu poświęcili na przygotowanie się do konkursu.

KONKURS ŚWIĘTY MARCIN W MOIM ŻYCIUKONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC
W październiku tradycyjnie już trwa konkurs różańcowy. Również w tym roku uczniowie wykazali wiele inwencji twórczej w to dzieło.

W klasach 1 – 3:
1.  Julia Wrzeciono – 2b
2.  Anna Roczek – 1a
3.  Maciej Krysiński – 2c

Wyróżnienia:

v 
Piotr Barełkowski – 1b
v 
Anna Goczoł – 1b

W klasach 4 – 6:
1. Maciej Tkocz – 4a
2. Maksymiliana Grabara – 6b
3. Wiktoria Ful – 6b

Wyróżnienie:

v 
Dominika Zmuda – 4b
v 
Karolina Patolla – 4a

Każdy uczeń, który zrobił różaniec otrzymał 6 z religii za udział  w konkursie, a zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami. GRATULUJEMY!!!

Wycieczka do Kosorowic
W ramach realizowanego programu regionalnego – „Poznajemy miejscowości naszej gminy” - uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Kosorowic.
Na początku odwiedzili tamtejszy kościół pod wezwaniem Jana Nepomucena. Wzięli udział w porannej mszy oraz spotkali się z proboszczem P.Janoszką. Ksiądz opowiedział dzieciom o historii miejscowości oraz kościoła. Zaprosił na plebanię i miło ugościł.
Następnie w drodze do kosorowickiej szkoły drugoklasiści zwiedzali miejscowość.
Po przyjściu do szkoły uczestniczyli w zajęciach plastyczno-muzycznych wraz ze swoimi rówieśniczkami z tamtejszej szkoły. Tarnowianie zostali serdecznie przyjęci przez p. D.Tymczyszyn, jej uczennice oraz rodziców, którzy na tę okoliczność przygotowali pyszne wypieki.
Po wspólnych zabawach, w miłej i bardzo przyjaznej atmosferze uczniowie klasy 2a udali się pieszo do Tarnowa. Chociaż dzień był pochmurny, to naszych małych podróżników nie odstępował dobry humor. Podziwiając piękno krajobrazu naszej najbliższej okolicy wszyscy zadowoleni wrócili do domu.
   
WYCIECZKA DO IZBY LEŚNEJ
Dnia 30.10.2013 r. uczniowie klas drugich PSP w Tarnowie Opolskim zostali zaproszeni przez Przedsiębiorstwo LABTAR na wycieczkę do Izby Leśnej w Grudzicach.
Celem wycieczki była edukacja w zakresie ochrony środowiska naturalnego przez kontakt z przyrodą oraz poszerzanie wiedzy o lesie i jego mieszkańcach.
W programie wycieczki znalazły się:
• pogadanka nt. wyglądu i warunków życia zwierząt zamieszkujących lasy województwa opolskiego,
• pogadanka nt. ochrony środowiska leśnego,
• film o pracy leśników,
• poczęstunek ( kiełbaski, pieczywo, napoje).
Przedsiębiorstwo LABTAR poniosło wszystkie koszty związane z organizacją wycieczki.
Dzieci uczestniczyły w atrakcyjnej wycieczce. Zrobiły kolejny krok w stronę świadomej troski o nasze środowisko.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Dnia 28 października rozpoczęliśmy tegoroczną akcję w naszej szkole pt. „Szalone dni”. Pierwszym z nich był Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej szkoły prawdziwego misia Pandę, który chętnie i z żywiołem podczas długich przerw przeprowadził zabawy dla naszych uczniów. W tańcach, konkursach i zabawach chętnie uczestniczyli zarówno najmłodsi jak i najstarsi nasi uczniowie. Dzień ten, to nie tylko zabawy lecz również, a może przede wszystkim zbiórka pluszowych misiów dla dzieci, które tego bardzo potrzebują. Akcja poszła wzorowo a zebraliśmy ponad 200 pluszaków. Dziękujemy !!!

TYDZIEŃ MISYJNY
Jak co roku w tym szczególnym tygodniu w naszej szkole była akcja charytatywna na rzecz dzieci potrzebujących. Nazwaliśmy ją „OTWARTE SERCE”. Tym razem postanowiliśmy zebrać przybory szkolne nie tylko na Ukrainę, ale również do Kamerunu w Afryce. Gościliśmy na lekcjach religii przez 2 dni s. Vianeyę – służebniczkę NMP, która kilkanaście lat pracuje już na Czarnym Lądzie. Siostra opowiadała o swojej posłudze jako pielęgniarki i o życiu sióstr zakonnych, ale też odpowiadała na wiele naszych pytań. To było naprawdę arcyciekawe, tym bardziej, że siostra poznała Afrykańczyków i ich zwyczaje osobiście. Mieliśmy też okazję pooglądać wiele przedmiotów codziennego użytku, instrumentów muzycznych i pięknych artystycznych wyrobów. Z serca siostrze DZIĘKUJEMY!!!
Konkurs Religijny ŻAK 2014 22 października 2013r. odbył się szkolny etap Diecezjalnego Konkursu Religijnego ŻAK 2014, w którym wzięło udział 15 uczniów z naszej szkoły – z klas 5 i 6. WSZYSCY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU REJONOWEGO, który będzie miał miejsce 22 listopada 2013r. GRATULUJĘ ZWYCIĘZCOM I ŻYCZĘ DALSZEJ OCHOTY I ZDOLNOŚCI DO ZGŁĘBIANIA TAJEMNIC KSIĄG PISMA ŚWIĘTEGO
SPEKTAKL „POLAK MAŁY”
Dnia 25 października klasy drugie wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do strzeleckiego Domu Kultury na spektakl Wrocławskiego Teatru Edukacji – „ARTENES” pt. „POLAK MAŁY”.
Przedstawienie było niezwykle ciekawym i pouczającym widowiskiem. Aktorzy w zabawny i pełen humoru sposób przybliżyli dzieciom ważne treści historyczne i patriotyczne, które są elementami podstawy programowej oraz aktualnie realizowanego programu regionalnego „Moja mała ojczyzna”. Spektakl oparty był na wierszu Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś?”. Uczniowie nie tylko przypomnieli sobie jego treść, ale także usłyszeli fragmenty „Legend polskich” i przysłów. Jednym z nich było piękne i ciągle aktualne przysłowie: „Nie szata człowieka, lecz człowiek szatę zdobi”. Obejrzany spektakl był nie tylko żywą lekcją historii, ale także okazją do ukazania dzieciom ważnych wartości etycznych tj. umiejętności odróżniania dobra od zła, roli kobiet i mężczyzn w rodzinie, odwadze, przyjaźni i miłości. Wszyscy przenieśliśmy się w czasie i aktywnie uczestniczyliśmy w przedstawieniu.

Lekcja biblioteczna
18 października uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami, wzięli udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tarnowie Opolskim.
Zajęcia prowadzone były przez panią z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. Celem zajęć było popularyzowanie wiedzy dotyczącej Unii Europejskiej. Po krótkiej prezentacji multimedialnej prowadząca wyświetliła dzieciom bajkę dotyczącą wspólnoty państw europejskich oraz rozdała uczniom krzyżówki sprawdzające ich wiadomości. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja!
Jesienna wizyta w ZOO
Na początku października klasy drugie wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do opolskiego zoo. Celem naszej wizyty było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, kształcenie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej oraz pogłębienie więzi koleżeńskich wśród uczniów klas drugich.
Przemierzając alejki ogrodu uczniowie oglądali z bliska zwierzęta, ich wygląd oraz tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci. Wycieczka okazała się również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył nam wielu nowych wrażeń, doświadczeń i radości.

WYBORY DO  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.
Dnia 13.09.2013r. w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego, który będzie pełnił obowiązki w roku szkolnym 2013/2014. W drodze tajnego głosowania wyłoniono tych kandydatów, którzy zebrali najwięcej głosów.

Skład Samorządu Uczniowskiego:

Mały Samorząd Uczniowski

Duży Samorząd Uczniowski

       Opiekun – Marek Zagalak

 

Zarząd
Przewodniczący - Szymon Muc 3a

            Z-ca Przew. – Jakub Kopacz 3b

            Członkowie  :  Kacper Buniak 2c

                                    Katarzyna Pancerz 3a

 

Opiekun – Sylwia Mielnik

            Zarząd
Przewodnicząca – Weronika Suchanek 6a

Z- ca Przew. – Julia Krupop 6a

Członkowie: Tomasz Reinert 5a

                       Maja Mateja 4a

                       Paulina Giza 5b

                       Oliwia Tatina 4a

Zajęcia kółka religijnego prowadzone są raz w tygodniu – w czwartki o 14:05 do 14:50 w świetlicy szkolnej więcej>>>

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. To święto jest czasem podziękowań, radosnych życzeń, sympatycznych spotkań i okazją do refleksji o szkole i nauce.
Głównym punktem dnia była akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem pani Sylwii Mielnik i pana Marka Zagalaka.
Program uroczystości, bardzo ciekawy i urozmaicony, obejmował nie tylko śpiew chóru, recytacje wierszy, ale również występ wspaniałej orkiestry flażoletowej pod kierunkiem pani Ewy Łuczak.
Dyrektor Szkoły, pani Maria Konieczny, skierowała do zgromadzonych w sali osób kilka ciepłych słów, dotyczących Edukacji Narodowej i przekazała życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Część oficjalną zakończyły wzruszające podziękowania uczniów dla pracowników Szkoły - za mądre słowa, wsparcie, za życzliwość i dobrą atmosferę na lekcjach.

GMINNE DOŻYNKI
W niedzielę, 15.09.2013 r. odbyły się gminne dożynki, w których naszą szkołę reprezentowała klasa 2a. Rodzice uczniów tej klasy przez dwa dni budowali piracki okręt. W niedzielę uczniowie wraz z wychowawczynią klasy, panią Gielą Sziroky i swoimi rodzicami „popłynęli” drogą do Miedzianej. Niesieni wiatrem wzięli udział w dożynkowym korowodzie. Na miejscu mogli podziwiać pięknie przystrojoną miejscowość, jak również spróbować śląski kołacz, obejrzeć występy artystów oraz wypróbować swoich umiejętności w dojeniu krowy.
Klasa 2a w konkursie na najciekawszy wóz dożynkowy zajęła pierwsze miejsce i z rąk Wójta Gminy Tarnów Op. otrzymała nagrodę pieniężną.
WYCIECZKA KLASY 2A
Dn.19.09.2013 r. uczniowie klasy 2a wraz ze swoją wychowawczynią p. Gizelą Sziroky wybrali się na wycieczkę do Nakła.
Na miejscu zostali bardzo serdecznie przywitani przez swoich rówieśników oraz ich wychowawczynię p. Annę Sobek (PSP Nakło). Dzieci uczestniczyli we wspólnych zajęciach plastycznych oraz bawili się przy dźwiękach gitary.
Następnie spotkali się z Proboszczem Nakła, który pokazał uczestnikom wycieczki dawne narzędzia rolnicze zgromadzone w Domu Parafialnym. Ksiądz Proboszcz zaprosił również dzieci do kościoła i tam przedstawił im historię miejscowości oraz kościoła. Również przy okazji pokazał dzieciom swoją hodowlę ptaków.
Później drugoklasiści udali się do filii Gminnej Biblioteki w Nakle, gdzie oglądali zgromadzone tam książki oraz uczestniczyli w konkursie literackim.
Po udanych zajęciach wyruszyli w pieszą wędrówkę do Tarnowa Op. podziwiając piękno naszej najbliższej okolicy.

CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE
W sierpniu 2013 roku przedstawiciele naszej szkoły z rąk pani Kurator Województwa Opolskiego odebrali certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie na lata 2013-2018.
Do tego sukcesu przyczynili się wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice, poprzez realizację trzyletniego projektu. Wszystkim składamy gratulacje i dziękujemy za tak owocną pracę.

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
W dniu 02.09.2013 r. powitaliśmy nowy rok szkolny. Apel dla klas II-VI odbył się w holu szkoły. Uczniów
i rodziców przywitała pani dyrektor i pani v-c dyrektor. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas w celu zapoznania się z organizacją nowego roku szkolnego. Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy powodzenia, osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz uśmiechu na co dzień.

Powitanie pierwszoklasistów
02 września 2013 roku powitano bardzo uroczyście nowych uczniów naszej szkoły.
Na wstępie przyszłych uczniów przywitały wychowawczynie klas pierwszych, panie Jolanta Gebauer i Władysława Zaleska oraz pani dyrektor Maria Konieczny. Następnie pierwszacy złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali rodzicom, swoim nauczycielom oraz przybyłym gościom to, że będą godnie reprezentować naszą szkołę i będą dobrymi uczniami.
Kolejnym ważnym momentem było pasowanie każdego dziecka na ucznia naszej szkoły przez panią dyrektor.
Na koniec, każdy pierwszak otrzymał tzw. „tytę” czyli róg obfitości wypełniony po brzegi słodyczami.