Otwarcie boiska "Orlik"

Dnia 01.06.2011 w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Uczniowie sami wybrali sobie sposób w jaki chcą uczcić ten dzień. Padło na zawody sportowe. Również w tym samym dniu odbyło się uroczyste otwarcie boiska „Orlik”, którego dokonał wójt naszej gminy. Po uroczystym otwarciu i poświęceniu boiska przez księdza proboszcza nastąpił konkurs rzutów karnych do wykonywania których oprócz uczniów i nauczycieli naszej szkoły podeszli również pan wójt, nasza pani dyrektor a nawet ksiądz proboszcz. Największe brawa zebrała pani dyrektor, której nawet zgubienie buta podczas strzału nie przeszkodziło w zdobyciu gola. W dalszej części otwarcia „Orlika” odbył się mecz samorządowców z zespołem naszego gimnazjum.
Po części oficjalnej nasi uczniowie rozpoczęli swoje zawody. Klasy 1-3 brały udział w 2 konkurencjach – grze w dwa ognie oraz w wyścigach rzędów. Klasy pierwsze i drugie potraktowały zawody w formie zabawy i nie rywalizowały ze sobą, natomiast klasy 3 toczyły zażarty bój. W obydwu konkurencjach lepsza okazała się klasa 3b i to ona została zwycięzcą.
W klasach 4-6 rywalizowano również w dwóch konkurencjach – piłce nożnej oraz w dwa ognie. W pierwszej rywalizowali wyłącznie chłopcy natomiast w dwa ognie składy były mieszane.
Rywalizację w piłkę nożną zwycięsko zakończyła klasa 6a, która odnotowała 3 zwycięstwa i jeden remis. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 5c a na trzecim 4a.
W dwa ognia bezkonkurencyjna okazała się klasa 5c, która wyprzedziła klasę 6 a oraz 6c i 4 b.
W przerwie między meczami uczniowie mogli zmierzyć się w konkursie wiedzy o sporcie gdzie wszystkich rywali daleko z tyłu zostawił Denis Blaut, który odpowiedział poprawnie na ponad 20 pytań z rzędu. Za wygranie tej konkurencji jego klasa otrzymała dodatkowe punkty.
Na uwagę zasługuje również doping, jaki prowadzili uczniowie dla drużyn ze swoich klas. Brylowały tu klasy 6a, 6b i 5a. Haseł i spontaniczności pozazdrościć mogą im wszyscy kibice w Polsce.
W przerwach między dla dzieci został przygotowany poczęstunek. Była grochówka, kiełbasa oraz soki. To od razu dało zawodnikom energię na resztę zawodów.
Po podsumowaniu wszystkich konkurencji okazało się, iż na najwyższym stopniu podium stanęła klasa 5c, która wyprzedziła klasy 6a oraz 4 b. Po zawodach wszyscy potwornie zmęczeni, ale co najważniejsze zadowoleni, wrócili do szkoły a Ci szczęśliwcy, którzy byli już po lekcjach mogli udać się na zasłużony odpoczynek.