Szkoły partnerskie

   Naszą szkołą partnerską jest Gesamtschule Brück na terenie Niemiec. Uczniowie z naszej szkoły brali udział w wymianie młodzieży polsko-niemieckiej. Gościliśmy również naszych kolegów w naszym kraju.

 

Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej odbywa się każdego roku szkolnego. W wymianie uczestniczą cztery szkoły: z Brueck (Niemcy), Hille (Niemcy), gimnazjum z Tarnowa Opolskiego i nasza szkoła. W roku szkolnym 2010/11 uczniowie naszej szkoły byli w Niemczech w miejscowości Raabenstein. Mieszkaliśmy w pięknym zamku, w którym od wielu już lat znajduje się dosyć ładne schronisko młodzieżowe. Wraz z nami mieszkają tam uczniowie z Niemiec. Podczas każdej z wymian uczestniczymy w kilku wycieczkach, zwiedzamy szkoły partnerskie, ale punktem najważniejszym jest każdorazowo koncert, do którego przygotowujemy się bardzo intensywnie podczas całego wyjazdu. Wtedy prezentujemy tańce, śpiewamy piosenki, a także gramy na różnych instrumentach.

 
WYMIANA MŁODZIEŻY W ROKU SZKOLNYM 2006/2007

Dnia 26 marca 2007 roku pojechaliśmy do miejscowości Burg Rabenstein. Wymiana trwała 5 dni od 26 marca do 30 marca 2007 roku. Opiekę nad nami sprawowała pani Zuzanna Sładek Pietrek. Przeżyliśmy razem niezapomniane chwile. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejscowości m.in. Burg i Berlin. Na wymianę pojechali: Denis Tatina, Karol Ogórek, Mariusz Wicher, Kamil Fabisz, Paweł Kobiś, Marta Zdrzalik, Monika Michalska, Monika Wocławska, Sabina Rychlikowska, Ilona Glensk. Wszyscy bardzo dobrze się bawili! Opracowała Marta Zdrzalik

WYMIANA MŁODZIEŻY W ROKU SZKOLNYM 2004/2005

Burg Rabenstein 9.05-13.05.2005

Spotkanie przed szkołą

Zwiedzanie szkoły

Spotkanie z władzami miasta

Trochę relaksu na placu zabaw

Szkoła według projektu Hundertwassera Nasz występ
 

do góry