Wydarzenia Rok szkolny 2011/2012

„Orły Naszej Szkoły”
 Rok szkolny dobiega końca. Jak co roku ogłoszono listę najlepszych uczniów z poszczególnych przedmiotów.
Matematyka – Agnieszka Lis
j. polski – Ola Stemplewska
j. angielski – Gregor Przywara
j. niemiecki – Gregor Przywara
Historia – Agnieszka Lis
Przyroda – Kamil Nowak
Muzyka – Piotr Sziroky
Plastyka – Anna Tymczyszyn
Informatyka- Agata Urbanek
Technika – Agata Kuźma
Religia – Judyta Wojtala

 WYKAZ KONKURSÓW SZKOLNYCH I POZASZKOLNYCH >>>

Nowe wydarzenia sportowe więcej>>

WYCIECZKA DO GRODU RYCERSKIEGO W BYCZYNIE
Dnia 13 czerwca 2012r. uczniowie klas 4a i 4b pojechali na wycieczkę do Grodu Rycerskiego w Byczynie. Po przybyciu na miejsce po grodzie oprowadzały nas panie Ania i Amelka. Dzięki nim (mimo brzydkiej pogody) dzieci mogły: zwiedzić salę tortur, strzelać z łuku, tkać, rzucać nożami, pisać gęsim piórem, rzucać kulą do ziemniaka, uczyć się tańca średniowiecznego, a po przerwie na kiełbaskę z grilla w sali rycerskiej poprzymierzać zbroje różnego typu. Dodatkową atrakcją był drewniany koń na kółkach oraz pokaz strzałów armatnich. Najważniejsze jednak jest to, że uczniowie wrócili zadowoleni.

Konkurs ortograficzny i recytatorski
Dnia 05 czerwca w PSP w Tarnowie Opolskim odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł: „Mistrza Ortografii 2012 klas I-III” oraz „Mistrza Ortografii 2012 klas IV-VI”. W konkursie brały udział wszystkie szkoły z terenu naszej gminy.
Uczestnicy (zarówno ci mali, jak i starsi) pisali dyktando.
Tytuł „Mistrz Ortografii 2012 klas I-III” zdobyła Paulina Gajda - uczennica PSP Kąty Op. Filia Przywory, wice mistrzami zostały: Kinga Noszka - uczennica PSP Kąty Op. Filia Przywory oraz Julia Olesiuk - uczennica PSP Tarnów Op.
Tytuł „Mistrz Ortografii 2012 klas IV-VI” zdobyła Katarzyna Hładun - uczennica PSP Kąty Op., wice mistrzami zostały: Aleksandra Stemplewska oraz Patrycja Ciolek - - uczennice PSP Tarnów Op.
Zwyciężczynie otrzymały puchar Wójta Gminy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi.
W tym samym dniu odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski. Odbył on się w dwóch turach: klasy I-III oraz klasy IV-VI.
Poziom przedstawianych wierszy był bardzo wysoki i komisja miała duży dylemat z wyłonieniem najlepszych.
W klasach młodszych zwyciężyła: Oliwia Tatina i Maja Mateja (PSP Tarnów OP.), drugie miejsce zajęła Sara Grabowska (PSP Kąty Op. Filia Przywory), trzecie Paulina Gajda (PSP Kąty Op. Filia Przywory), wyróżnienie: Julia Mateja (PSP Tarnów OP.), Kinga Noszka (PSP Kąty Op. Filia Przywory), Nikola Kolonko (PSPNakło).
W klasach starszych zwyciężyli: pierwsze miejsce Katarzyna Wystrach (PSP Kąty Op.), drugie Jessica Ginda (PSP Tarnów OP.), zaś trzecie: Agnieszka Lis i Piotr Sziroky(PSP Tarnów OP.), wyróżnienie Martyna Matuszek (PSP Tarnów OP.).
Również w tym konkursie wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi.
lekcja fizyki
Dn. 12 czerwca 2012 r. uczniowie klasy III a wzięli udział w lekcji fizyki i chemii w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu.
Na miejscu poznali tajemnice ludzkiego ciała; dowiedzieli się, jak wykorzystać zjawiska fizyczne w życiu codziennym oraz samodzielnie przeprowadzili doświadczenia w pracowni chemicznej.
Lekcje były bardzo ciekawe i pouczające. Uczniowie samodzielnie dochodzili do wniosków dotyczących różnych zjawisk zarówno fizycznych, jak i chemicznych.
Taki sposób nauki był dla uczestników bardzo interesujący.
Wycieczka do opola
Dn. 12. 06. 2012 r. w ramach realizowanego programu regionalnego „Ja i mój region” uczniowie klasy III a wybrali się na wycieczkę do klasztoru ojców franciszkanów w Opolu.
Po przybyciu na miejsce o. Mirion oprowadził uczestników wycieczki po budynku klasztornym. Uczniowie poznali historię związana z kaplicą Piastów Opolskich oraz drzewo genealogiczne opolskich książąt. Zobaczyli wspaniały kościół i poznali jego historię. Odwiedzili podziemia kościoła i zobaczyli złożone tam prochy dawnych władców Opolszczyzny.
Na koniec wybrali się na krótki spacer ulicami Opola.
Festyn sportowy
„OBY SPORT PROMOWAŁ W NAS RADOŚĆ ŻYCIA, ODPOWIEDZIALNOŚĆ, ZDOLNOŚĆ DO POŚWIĘCEŃ I SZACUNEK DLA KAŻDEGO CZŁOWIEKA.”
Ta myśl przewodnia przyświecała organizatorom Szkolnego Dnia Sportu, który odbył się w PSP im. M. Kopernika w Tarnowie Opolskim w dniu 02.06.2012r. Święto Sportu Szkolnego miało charakter czysto rekreacyjny, którego zadaniem było uaktywnienie jak największej liczby uczniów poprzez masowy udział w zawodach. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom było przygotowanie uczniów do dokonywania wyborów związanych z wszechstronnym uczestnictwem w kulturze fizycznej oraz własną sprawnością fizyczną .
Święto sportu szkolnego zorganizowali nauczyciele PSP im. M. Kopernika wraz z Dyrekcją.
O godzinie 10.00 pani Dyrektor Maria Konieczny wraz z panią Vice Dyrektor Ewą Budziarek powitały uczestników i gości oraz oficjalnie rozpoczęły świętowanie.
Zawody odbywały się na boiskach „Orlika” oraz na hali sportowej. Uczniowie mogli wziąć udział w jednej grze zespołowej oraz w konkurencjach obwodu stacyjnego, ponieważ rozgrywki w grach odbywały się równolegle.
Na hali sportowej zostały zorganizowane zawody w formie obwodu stacyjnego. Każdy uczestnik otrzymał kartę obiegową, na której odnotowane były uzyskane punkty, zgodnie z ustaloną punktacją. Uczestnicy w dowolny sposób przemieszczali się od stacji do stacji , by zebrać punkty na co najmniej 8 stanowiskach.
Zawody cieszyły się powodzeniem i liczną frekwencją. Udział w nich wzięło 108 osób.
Zwycięzców nagrodzono medalami.
Nagrody otrzymali uczestnicy w następujących kategoriach :
-przedszkole – I miejsce Grzegorz Mitschke
II miejsce Dominik Sądaj
III miejsce Aleksandra Zyśk
- uczniowie klas 1-2 I miejsce Bartosz Siwek z klasy IIa
II miejsce Bartosz Zyśk z klasy Ia
III miejsce Patryk Soworka z klasy IIa
- uczniowie klas 3-4 I miejsce Jakub Blaut z klasy IIIa
II miejsce Wojciech Iwański z klasy IIIb
III miejsce Sebastian Kowalczyk z klasy IVa
- uczniowie klas 5-6 I miejsce Agata Kuźma z klasy VIa
II miejsce Kamil Domaredzki z klasy Va
III miejsce Daniel Kowalczyk z klasy VIc
- senior 25 i więcej I miejsce pani Monika Mitschke
II miejsce pani Kornelia Krupop
III miejsce pani Iwona Zyśk
Na drugiej części boiska rozegrany został turniej piłki nożnej- „MAŁE EURO 2012”. W turnieju zwyciężyła drużyna „reprezentacji Polski” w składzie : Rafał Chrzanowski VIc, Kamil Kowalczyk VIc, Adrian Rykowsi VIb, Damian Sala VIb, Daniel Wieczorek VIc i Kinga Szostak IVb.
Rozegrano również :
 turniej koszykówki dla uczniów klas IV-VI, w których zwyciężyła drużyna w składzie: Agata Kuźma VIc, Justyna Labisz VIc, Jennifer Cebula VIc, Piotr Sziroky VI c, Krzysztof Glensk VI c, Paweł Giza VIc.
Zwycięzcy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami, owocami oraz słodyczami. Sponsorami nagród byli: Przedsiębiorstwo Labtar z Tarnowa Opolskiego, „Tauron” Polska Energia, Rada Rodziców przy PSP w Tarnowie Opolskim. Sponsorom serdecznie dziękujemy.
 „Dwa ognie” dla uczniów klas I-III. W tej konkurencji przyznano III nagrody:
I miejsce drużyna „Myszki Miki”- reprezentowana przez uczniów klasy Ib
II miejsce reprezentanci II klasy Filialnej Szkoły w Kosorowicach
III miejsce drużyna reprezentantów klasy IIIb.
Uczniowie w nagrodę otrzymali apetyczne owoce.
Nie zabrakło też innych atrakcji. Uczestnicy mogli wykazać się talentem w rysowaniu konkurencji sportowych oraz zaśpiewać razem w szkolnym karaoke. Na uczestników czekał zdrowy poczęstunek.
Wszyscy świetnie się bawili. O godzinie 12.45 na hali sportowe odbyło się podsumowanie rozgrywek sportowych i wręczenie nagród.
Zwycięzcom GRATULUJEMY!
Księże Doły
Dn. 29 maja 2012 r. w ramach realizowanego programu regionalnego „Ja i mój region”  uczniowie klasy III a wybrali się na wycieczkę po najbliższej okolicy.
     Odwiedzili historyczne miejsce znajdujące się w tarnowskim lesie tzw, „Księże Doły”.  Na miejscu zobaczyli pamiątkową tablicę , ufundowaną  w 1993 roku z okazji 700 lecia Tarnowa Opolskiego.  Usłyszeli również legendę związaną z tym miejscem.
Następnie udali się przepiękną leśną aleją do Kosorowic. Po drodze napotkali miejsce, gdzie zginął z rąk kłusownika  zasłużony leśnik. Obecnie w tym miejscu znajduje się pamiątkowy kamień.
W Kosorowicach uczniowie zapoznali się z działaniem oczyszczalni ścieków, podziwiali piękno przyrodniczego krajobrazu.
Zmęczeni, ale pełni wiedzy wrócili do domu z uśmiechem na twarzy.

„BEZPIECZNY ROWERZYSTA” - Konkurs klas 4.
W ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie w maju i czerwcu 2012 roku pani Radosława Smolczyk przeprowadziła konkurs dla uczniów klas 4 pt. „Bezpieczny rowerzysta”.
Uczniowie zdobywali punkty w trzech kategoriach:
1. Test z przepisów ruchu drogowego – 1 - 15 pkt.
2. Technika jazdy rowerem w obecności policjantów – 1 - 8 pkt.
3. Praca plastyczna – 1 - 4 pkt.

W dniu 6 czerwca uczniowie spotkali się z panami policjantami, którzy sprawdzali wiadomości uczniów oraz ich technikę jazdy na rowerze. Wszyscy uczniowie zdali pomyślnie ten egzamin. Karty rowerowe otrzymają razem ze świadectwem.

Wyniki konkursu:
1. miejsce Julia Białowąs (4a) i Matuszek Martyna (4b) – 24 pkt
2. miejsce Ewa Fesser (4a) – 23 pkt

Opracowała: Radosława Smolczyk

Warsztaty Kroszonkarskie
Święta wielkanocne za nami. Z nimi nierozerwalnie związane są jajka w różnorodnej postaci. Aby lepiej poznać różne sposoby zdobienia jaj zaprosiliśmy do naszej szkoły twórczynię ludową, kroszonkarkę - Panią Gabrysię z Domecka. Pani Gabrysia przywiozła pięknie zdobione wydmuszki i jajka, nawet jaja strusie. Nasz gość ciekawie opowiadał o historii zdobienia jaj, o tradycji, zwyczajach związanych z pisankami- ukazując bogactwo metod zdobienia poprzez przekaz multimedialny. Najbardziej jednak oczekiwaną chwilą, był czas, gdy rozpoczęły się warsztaty. Przygotowane wcześniej przez dzieci, zafarbowane jajka, pokryły się różnymi, często wymyślnymi wzorami. Spędziliśmy ten dzień bardzo mile i pracowicie, a także przekonaliśmy się, że chociaż do mistrzów jeszcze nam daleko, to wszystko przed nami.
„Bezpiecznie z prądem”
22 marca 2012r w naszej szkole odbyła się lekcja „Bezpiecznie z prądem”, przeprowadzona przez pracowników firmy Tauron z Opola. Zajęcia te miały na celu uświadomić dzieciom zagrożenia i nauczyć właściwego obchodzenia się z urządzeniami i infrastrukturą energetyczną. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe. Na lekcji miały możliwość zobaczyć krótki film edukacyjny, w którym pokazane były najczęściej spotykane sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu, podczas niewłaściwego  korzystania z urządzeń elektrycznych. Następnie przeprowadzony został konkurs, w którym dzieci mogły pochwalić się posiadaną wiedzą na temat elektryczności. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, prawidłowo odpowiadali na zadawane pytania. Mamy nadzieję, że nabytą wiedzę wykorzystają w praktyce.
WYDARZENIA SPORTOWE
MINI PIŁKA SIATKOWA- PÓŁFINAŁ POWIATU więcej>>
MINI PIŁKA SIATKOWA- RUNDA ELIMINACYJNA WOJEWÓDZKICH IGRZYSK LZS więcej>>
MINI PIŁKA KOSZYKOWA - RUNDA ELIMINACYJNA WOJEWÓDZKICH IGRZYSK LZS więcej>>

LODOWISKOWE SZALEŃSTWO!!!
W marcu 2012r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wyjazdach na lodowisko ( 08.03.2012 r. - klasy 5a i 5b, 13.03.2012r. –klasy 6a, 6b i 6c, 21.03.2012r.- klasy 4a i 4 b). Dla niektórych osób były to „pierwsze kroki na lodzie”, inni „szlifowali” swoje umiejętności. Po lodowiskowych akrobacjach wszystkie klasy pomaszerowały do kina. Ta „moc atrakcji” była możliwa dzięki Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole, która zrefundowała koszty przejazdu - za co w imieniu uczniów SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!! Zadowolenie uczniów i ich uśmiech jest najlepszym dowodem na to, że wyjazd był udany.

ELIMINACJE MINI PIŁKI KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW WOJEWÓDZKICH IGRZYSK LZS więcej>>
ELIMINACJE WZLZS w MINI PIŁCE RĘCZNEJ więcej>>
GMINNE ZAWODY W MINI PIŁKĘ SIATKOWĄ więcej>>
Wydarzenia w klasie Ib więcej >>>

 Powitanie wiosny
21.03 2012r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły powitali wiosnę. Z tej okazji cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej. Tam uczniowie klasy III c wraz ze swoją wychowawczynią p. A.Silarską powitali wszystkich zebranych wspaniałą wiosenną inscenizacją. Następnie wszystkie klasy udały się na kolorowy pochód ulicami Tarnowa Opolskiego. Uczestnikom pochodu towarzyszył dobry humor oraz okrzyki „precz zimo zła” i „wiosno przyjdź”. Po wiosennym spacerze, na szkolnym boisku uroczyście spalono marzannę i wszyscy bezpiecznie wrócili do klas na zajęcia.

Konkurs UNICEF
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez UNICEF. Dzieci wykonywały papierowe laleczki przedstawiające postacie ludzi z całego świata. Następnie laleczki te wylicytowano, a uzyskane pieniądze przekazano na konto tej organizacji.

Konkurs
W ramach programu profilaktycznego realizowanego w naszej szkole został przeprowadzony konkurs pt.” Od tego co jesz i pijesz, zależy to, jak żyjesz”. Laureaci konkursu otrzymali ciekawe nagrody

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”
Dnia 15 marca 2012 r. w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny. Była to już XXI edycja tego konkursu. Trochę historii: Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo  "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje. Nasza szkoła przystąpiła do konkursu po raz drugi. W tamtym roku 14 uczestników ( wyróżnienie Sebastian Tymczyszyn), dziś 38. Dzieci startowały w 2 kategoriach: klasy III i IV – Kategoria MALUCH, klasy V – VI - Kategoria BENIAMIN. Każdy uczestnik konkursu otrzymuje nagrodę: matematyczną układankę.
Na wyniki czekamy do maja. Więcej informacji: www.kangur-mat.pl

Festiwal Gier Logicznych
10.03.2012 r. na hali sportowej w Tarnowie Opolskim odbył się Festiwal Gier Logicznych zorganizowany przez Urząd Gminy w Tarnowie Opolskim oraz Stowarzyszenie PRO. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni i w ciekawy oraz aktywny sposób spędzili sobotnie przedpołudnie. Zaprezentowane gry były przez uczniów przyjęte w bardzo ciepły sposób, z dużym zaangażowaniem, czego dowodem są prezentowane poniżej zdjęcia.

Apel dla klas I – III z okazji dnia patrona szkoły.
Dnia 8. 03. 2012r. odbył się apel dla klas I – III z okazji dnia patrona szkoły. W jego trakcie uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację dotyczącą biografii i dokonań naukowych Mikołaja Kopernika. Apel urozmaiciły wiersze i inscenizacja przygotowane przez klasę III b. Na zakończenie uroczystości ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. ,,Kosmos”. Przy okazji spotkania uczniowie klasy IB złożyli wszystkim kobietom, tym małym i tym dużym muzyczne życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Żyj zdrowo i bezpiecznie
Dnia 10.02.2012 w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „ Żyj zdrowo i bezpiecznie”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V i VI. Każda klasa miała za zadanie wytypować po trzech kandydatów, którzy będą reprezentować klasę i wspólnie odpowiadać na poszczególne pytania. Zdrowie i bezpieczeństwo – to dwa słowa, które towarzyszyły uczniom podczas konkursu. Każda klasa musiała odpowiedzieć na sześć pytań w tych dwóch kategoriach. Podczas gdy komisja podliczała punkty, pani Radosława Smolczyk przedstawiła 
prezentacje multimedialne pod hasłem „ Pij mleko”, wykonane przez uczniów  klas 5 i 6. Uczniowie mogli obejrzeć najciekawsze prace swoich kolegów.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni zdrowym poczęstunkiem, oraz gromkimi brawami.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Sylwia Mielnik i Sylwia Topola

Konkursy Wojewódzkie.


Dnia 04.01.2012r. dwóch uczniów naszej szkoły: Gregor Przywara i Jochen Lippok, wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego. Zostali oni laureatami tego konkursu, a Gregor Przywara zajął I miejsce w województwie. Dnia 28.02.2012r. uczennice naszej szkoły - Agnieszka Lis i Agata Urbanek wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym, który odbył się w Opolu. 
Dnia 29.02.2012r. uczeń naszej szkoły Kamil Nowak wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym, który odbył się w Opolu.

Konkurs diecezjalny
Dnia 27.02.2012 r. dwunastu uczniów z naszej szkoły (Judyta Wojtala, Anna Tymczyszyn, Dominika Anioł, Julia Białowąs, Tobiasz Mateja, Weronika Suczanek, Justyna Labisz, Piotr Sziroky, Wiktoria Ful, Sebastian Seniszyn, Szymon Kowol, Szymon Zmuda), brało udział w Diecezjalnym Konkursie Religijnym, który odbył się w Opolu. Uczniowie dobrze przygotowani, galowo ubrani, w lekkim napięciu przystąpili do pisania testu.
Po finałowych zmaganiach wraz z siostrą Dalmacją opanowali „Conieco” w Opolu, gdzie miło i przyjaźnie świętowali zakończenie konkursu.
Wyniki pojawią się na stronie Diecezji Opolskiej w najbliższym czasie.

WYDARZENIA SPORTOWE
MINI PIŁKA KOSZYKOWA - ZAWODY POWIATOWE więcej>>

MINI PIŁKA KOSZYKOWA – ZAWODY GMINNE  więcej>>

PÓŁFINAŁ POWIATU - MINI PIŁKA KOSZYKOWA więcej>>

PIŁKA RĘCZNA ZAWODY POWIATOWE więcej>>

GMINNE ZAWODY MINI PIŁKI RĘCZNEJ więcej>>

TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY- ZAWODY GMINNE więcej>>

Dzień babci i Dziadka
     Jak co roku, uczniowie klas młodszych zaprosili do naszej szkoły swoje babcie i swoich dziadków. Spotkanie odbyło się 21.02.2012r., (ze względu na ferie nie odbyło się ono  w styczniu), na sali gimnastycznej naszej szkoły. Każda klasa przygotowała swój program artystyczny. Uczniowie popisywali się przed gośćmi swoimi  talentami aktorskimi, wokalnymi, tanecznymi oraz muzycznymi.   Zadowolone miny dziadków oraz licznie przybyłych rodziców świadczyły, że przedstawienie się udało. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Rozstaliśmy się w miłej atmosferze, a babcie i dziadkowie obiecali, że za rok znowu nas odwiedzą.

Bal karnawałowy
     W dniu 13.02.2012 r. w naszej szkole odbył się coroczny bal karnawałowy. Bal odbył się w dwóch turach: klasy młodsze i klasy starsze. Dzięki rodzicom uczniowie nasi bawili się przy wspaniałej muzyce, a do tańca i zabawy zapraszał wynajęty na tę okazję wodzirej. Jak zwykle na parkiecie pojawiły się przeróżnie przebrane postacie. Komisje oceniające stroje miały  trudne zadanie, aby wyłonić osobę najfajniej przebraną. Po balu uczniowie w znakomitych humorach udali się na zaplanowane w tym dniu zajęcia lekcyjne.

Wodzenie niedźwiedzia 2012
Uczniowie klasy III a w ramach realizacji programu regionalnego w tym roku „wodzili” niedźwiedzia po naszej wsi. (20.02.2012r.)
     Odwiedzili między innymi: Urząd Gminy, sklepy, bank, piekarnię, przedszkole oraz indywidualnych gospodarzy. Zabawa była przy tym bardzo fajna. Uczestnikom korowodu humory dopisywały, zaś mali uczniowie poznali tradycje, zwyczaje oraz przyśpiewki ludowe związane z naszym regionem...
więcej>>>

Dzień Patrona Szkoły
24 lutego odbył się apel z okazji Dnia Patrona Szkoły. Pani Radosława Smolczyk ogłosiła wyniki Szkolnego Konkursu Informatycznego dla klas 5 i 6 „Mikołaj Kopernik – człowiek o wielu zawodach”.  Nagrody zdobyli:
1. miejsce – Agata Kuźma kl. 6c
2. miejsce – Aleksandra Wastag kl. 6c i Marta Suchanek kl. 6c
           więcej>>>
Podczas uroczystości pani dyrektor Maria Konieczny wręczyła dyplomy uczniom, którzy zdobyli 1, 2 lub 3 miejsce w konkursach przedmiotowych na etapie gminnym. Oto lista wyróżnionych uczniów:

Wojewódzki Konkurs Matematyczny::
1m. Agata Urbanek
2m. Agnieszka Lis
Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego:
1m. Gregor Przywara
2m. Jochen Lippok
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego:
1m. Gregor Przywara
2m. Agata Urbanek
3m. Jakub Tatina
Wojewódzki Konkurs Historyczny:
1m. Agnieszka Lis
2m. Aleksandra Stemplewska
3m. Jakub Tatina
Wojewódzki Konkurs Polonistyczny:
2m. Marta Suchanek
3m. Wiktoria Brzdąk
Wojewódzki Konkurs Techniczny:
1m. Agata Kuźma
2m. Justyna Labisz
3m. Agnieszka Walecko
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy:
1m. Kamil Nowak
 

Nad dekoracją i oprawą muzyczną apelu czuwała pani Małgorzata Tatina, a piosenkę o Walentynie wykonała Marysia Kołodziej z klasą 4b.

   

JARMARK W OPOLU
16 grudnia 2011r. już po raz dziewiąty na placu pod Katedrą Św. Krzyża w Opolu odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez  Bund der Jugend der Deutschen Minderheit ( Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej).
Dwanaście szkół z województwa opolskiego zaprezentowało na scenie przedstawienia teatralne w języku niemieckim. Szkoły oprócz występów sprzedawały na swoich pięknie udekorowanych straganach wypieki oraz ozdoby świąteczne.
W tegorocznym jarmarku wzięła udział również  Szkoła Podstawowa z Tarnowa Opolskiego. Nauczycielka języka niemieckiego pani Anna Wocław wraz z uczennicami klas III i IV: Pauliną Giza, Basią Wacławczyk, Nicolą Kampa, Martą Bartoszek i Małgosią Wacławczyk zaprezentowały na scenie przedstawienie pt. Weihnachtsbäckerei (świąteczna piekarnia). Uczennice pokazały jak piecze się świąteczne pierniki, grały na fletach, recytowały wiersze oraz śpiewały kolędy.
Mimo trudnych warunków atmosferycznych, bo i silny wiatr i niska temperatura dały sie uczestnikom mocno w znaki,  jarmark był bardzo udany. Wszyscy już na tydzień przed świętami mogli poczuć wyjątkową atmosferę, smak i zapach świąt.

Jasełka
„Gdzie jest nasz dom? … Dom jest tam, gdzie każdy ma serce dla   każdego.”
     Tegoroczne Jasełka, które przedstawiono 21.12.2011 r.  wprowadziły wszystkich w klimat świętowania Bożego Narodzenia w domu, gdzie odnajdujemy ciepło i miłość.
     „Opowieść wigilijna o dziewczynce z zapałkami” to przedstawienie, w którym wzięło udział ponad 80 uczniów, niemalże z każdej klasy naszej szkoły.
     Nad całością czuwały p. Ewa Łuczak i siostra Dalmacja , natomiast 40 osobowy chór kolędników przygotowała p. Małgorzata Tatina, a p. Gizela Sziroky z klasą 3a przygotowała kolędy na fletach. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli serce i talent w przygotowanie Jasełek.
WYDARZENIA SPORTOWE
MAŁY OLIMPIJCZYK
W sobotę 17 grudnia 2011r. na hali w Tarnowie Opolskim gościliśmy przyszłych „małych olimpijczyków”, którzy na razie rywalizowali w półfinale powiatu w zawodach „ Mały Olimpijczyk”. więcej>>

PÓŁFINAŁ POWIATU- HALOWA PIŁKA NOŻNA więcej>>

GMINNE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO- TURNIEJ INDYWIDUALNY więcej>>
Dwa ognie więcej>>
Biegi przełajowe więcej>>
PÓŁFINAŁ POWIATU W MINI PIŁKĘ NOŻNĄ więcej>>
GMINNE ZAWODY  W MINI PIŁKĘ NOŻNĄ więcej>>
Mikołaj w szkole
Jak co roku, naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na sali gimnastycznej, aby powitać tego niecodziennego gościa.
Pięknie przygotowaną inscenizacją, uczniowie klas drugich powitali zebranych. Wszystkim bardzo się podobał występ, a mali aktorzy otrzymali zasłużone brawa.
Na koniec Mikołaj rozdał wszystkim klasom symboliczne prezenty.

   
Kiermasz świąteczny 04.12.2011 r.

     Wietrzny, deszczowy dzień, plac przed OSP w Tarnowie Opolskim i licznie przybyli, mimo złej pogody rodzice ze swoimi pociechami.
     Stragany aż uginały się pod ciężarem świątecznych ozdób, pierników i innych przepysznych wypieków, przygotowanych przez rodziców. Można też było napić się kawy i zjeść coś ciepłego.
     Nie zabrakło też strawy dla ducha: popisów wokalnych i instrumentalnych naszych uczniów, przy których licznie zebrali się dumni rodzice. W otoczeniu Marianek przybył też św. Mikołaj, który rozdawał dzieciom cukierki.
     Imprezę zakończył pokaz tańca i ognia.
Chociaż pogoda nie dopisała, to jednak impreza bardzo się wszystkim podobała i była udana.

ŻAK – rejonowy konkurs religijny
W naszej szkole 28.11.2011 r. odbył się rejonowy etap konkursu religijnego ŻAK 2012. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas IV-VI.
Zestaw pytań, który został odpieczętowany komisyjnie w obecności uczniów, okazał się trudniejszy niż na etapie szkolnym.
Jednak uczestnicy byli dobrze przygotowani i możemy z satysfakcją pochwalić się, że 12 uczniów dostało się do finału, który odbędzie się w Opolu w lutym 2012.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   
Spotkanie trzecioklasistów

     Dnia 28 listopada 2011 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wszystkich trzecioklasistów z naszej gminy. Przybyli uczniowie ze szkół w: Nakle, Raszowej, Kosorowic, Przywór, Kątów Op.
 i Tarnowa Op. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: p. Krzysztof Mutz – wójt Gminy Tarnów Op., p. Jan Czech – sołtys wsi Tarnów Op., p. Maria Konieczny – dyrektor PSP w Tarnowie Op.
     Uczestnicy spotkania na początku zostali zapoznani ze strukturą administracyjną i regionalną naszego kraju. Następnie zostali podzieleni na cztery grupy i brali udział w zajęciach: plastycznych, muzycznych, sportowych oraz regionalnych. Zabawy przy tym było bardzo wiele. Każdy trzecioklasista wziął udział we wszystkich zaproponowanych zajęciach.
     Na koniec uczestnicy spożyli wspólny posiłek, składający się z hot-doga i ciepłej herbaty z cytryną.

Andrzejki w klasach pierwszych

30 listopada uczniowie klas pierwszych spędzili czas na zabawach andrzejkowych. Impreza międzyklasowa rozpoczęła się poczęstunkiem. Potem odbyła cię główna część andrzejek, czyli wróżby, podczas których wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło też czasu na wspólne tańce i zabawy przy muzyce. Połączone andrzejki były świetną okazją do spędzenia czasu ze sobą, bo chociaż wszystkie pierwszaki przebywają w tym samym budynku szkolnym, to jednak na co dzień mają mało okazji do integracji i wzajemnego poznania.

                                                         Wychowawczynie klas pierwszych                                                                            Dorota Matuszek i Ewa Łuczak

Wystawa w bibliotece szkolnej

W dniach 21 – 25 listopada 2011 roku uczniowie klas IV a, IV b, V a i V b na zajęciach plastyki odwiedzili bibliotekę szkolną. Celem wyjścia nie było jednak korzystanie z zasobów bibliotecznych, ale udział w wystawie malarstwa tarnowianina, Pana Henryka Bieńka. Dzieła artysty zgromadzone w bibliotece wystawione zostały pod wspólnym tytułem: „Papież Jan Paweł II w mojej pamięci”. Uczniowie mieli okazję podziwiać takie dzieła artysty jak: malarstwo, ale również rysunek pastelą i tuszem, ikonę oraz rzeźbę. Dzięki uczestnictwu w wernisażu uczniowie mieli świetną okazję na kontakt z dziełami sztuki, mogli poznać twórczość lokalnego artysty, a także uczestniczyć w kulturalnym życiu środowiska. Uczniowie wraz z nauczycielką plastyki, panią Dorotą Matuszek serdecznie dziękują Pani Marioli Lis za zaproszenie na powyższą wystawę.
                                                                             Mgr Dorota Matuszek

Lekcja ceramiki

Uczniowie klasy III a PSP w Tarnowie Op. w dn. 07.11.2011 r. oraz 14.11.2011 r. gościli na zajęciach w pracowni ceramicznej w Domu Kultury w Tarnowie Op. Dzięki uprzejmości pani Ewy Loster oraz jej pracowników uczniowie mogli odkryć w sobie talent rzeźbiarski. Pan Krzysztof Marcinkowski w sposób bardzo przejrzysty wyjaśnił jak należy lepić w glinie, aby powstała piękna i ciekawa rzeźba. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia.                                                                                Wychowawczyni klasy III a Gizela Sziroky

Spotkanie z pisarką bajek dla dzieci

   Dnia 14.11.2011 r. w Gminnej Bibliotece w Tarnowie Op. odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich naszej szkoły z panią Jolantą Reisch - pisarką bajek dla dzieci. Na tym spotkaniu p.Reisch opowiedziała dzieciom jak powstały jej bajki. Zachęciła wszystkich do czytania i pisania, aby w przyszłości ktoś z obecnych trzecioklasistów też mógł pisać książki dla innych.

Apel z okazji Dnia Niepodległości
Minęła kolejna rocznica odzyskania przez Polaków Niepodległości. Obchody tego święta w naszej szkole miały bardzo uroczysty charakter. 10 listopada przed południem cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii upamiętniającej to wydarzenie. Wspólnie odśpiewany
hymn, biało – czerwone dekoracje, kotyliony uczniów oraz poczet sztandarowy sprawowany przez przedstawicieli samorządu szkolnego dodał apelowi podniosłej atmosfery oraz odświętnego nastroju. Program artystyczny przedstawiony przez klasę 4b, którą przygotowały panie Krystyna Michalak oraz Małgorzata Tatina, po raz kolejny przypomniał ciężką drogę naszego kraju do odzyskania Niepodległości oraz upamiętnił tych, którzy zginęli za wolność ojczyzny.

Akcja „Śniadanie daje moc”

Od lat priorytetowym celem wychowawczym Publicznej Szkoły Podstawowej w Tarnowie Opolskim jest troska o zdrowie psychiczne i fizyczne ucznia.
8 listopada 2011 roku nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskiej akcji  ,,Śniadanie daje moc”, pod patronatem koalicji Partnerstwo dla Zdrowia. Celem akcji było zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania się i roli śniadania w diecie dziecka. Data wspólnego śniadania została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Także i u nas tego dnia klasy I – III przygotowały wspólne śniadanie. Na bazie utworzonych z rodzicami, zdrowych i ulubionych produktów (sery, warzywa, pełnoziarnisty chleb, owoce, soki, jogurty) mali uczniowie wykonali wspólny posiłek, który z wielką ochotą zjedli. Kolorowe owoce i warzywa, barwne serwetki, pomysłowość w dekoracji, a także zapachy spowodowały, że trudno było doczekać się efektu końcowego. Wszystkie przygotowane smakołyki zniknęły w mgnieniu oka. Sił i energii do nauki przybyło w dwójnasób.
Pamiętajmy, że śniadanie dla ucznia to zastrzyk energii do pracy i nauki.

 
8 listopada 2011 roku w Dniu Zdrowego Śniadania uczniowie klasy I a wraz
z wychowawczynią Dorotą Matuszek oraz mamami, panią Danutą Pydych
i panią Małgorzatą Rajman wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc!”. Po krótkiej rozmowie nt. znaczenia zdrowego śniadania i drugiego śniadania dla każdego człowieka, dzieci z zapałem przystąpiły do pracy. Z przyniesionych produktów przygotowano mnóstwo zdrowych, pełnowartościowych kanapek. Były też owoce, warzywa, soki, serki, jogurty, a dla łasuchów „coś słodkiego na deser”. Wielką przyjemnością dla dzieci okazało się wspólne biesiadowanie przy stole. Na pewno takie śniadanie powtórzymy jeszcze nie raz!
ZAJĘCIA W PLENERZE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 26 października 2011 roku klasy pierwsze wzięły udział w zajęciach plenerowych na Ścieżce Edukacji Przyrodniczo-Łowieckiej Nadleśnictwa Opole. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi życia lasu, ochrony przyrody oraz roli leśników w dbaniu o nasze wspólne dobro, jakim jest las.
Po zajęciach na ścieżce przyrodniczej uczniowie pod opieką leśniczego odbyli krótki spacer po okolicznym lesie, podczas którego mogli wykazać się zdobytą chwilę wcześniej wiedzą.
Wielką atrakcją dla pierwszaków było wspólne pieczenie kiełbasek oraz grillowanie, przez co dzieci przekonały się, że nauka może być również wielką przyjemnością.
Wychowawczynie klas pierwszych: Dorota Matuszek oraz Ewa Łuczak serdecznie dziękują paniom Anidzie Tomiczek i Iwonie Gruszka za pomoc opiekuńczą podczas odbytej wycieczki. 

                                                       Mgr Dorota Matuszek

AKCJA OŁÓWEK
W Tygodniu Misyjnym: 24 – 28. X. 2011r. w szkole trwa AKCJA OŁÓWEK. Uczniowie dzielą się przyborami szkolnymi, które zostaną przekazane dzieciom na Ukrainie: do Krysowic i do Lwowa, gdzie pracują Siostry Służebniczki NMP. Dziękujemy  Rodzicom i dzieciom za wielkie i wrażliwe serce!
KONKURS RÓŻANIEC

27 października 2011r. ogłosiliśmy laureatów Wielkiego Konkursu Różańcowego, który rozpoczął się na początku miesiąca. Wszystkie Różańce wykonane przez dzieci z klasy 1a i 1b były naprawdę piękne i warte uwagi.
 Laureaci:

 PYDYCH BARTOSZ – kl. 1a, LIS EMILIA – kl. 1b, WOJTAKOWSKI FILIP – kl. 1a. Wyróżnieni  zostali uczniowie: SUSCZYK BŁAŻEJ – kl. 1a, GLENSZCZOK JUSTYNA – kl. 1b, PUDELKO KACPER – kl. 1b, RYCHLIKOWSKA KLAUDIA – kl. 1a.
Wyniki konkursy zostały ogłoszone na zorganizowanym apelu w dniu 27 października 2011r. Wszystkie dzieci, które przyniosły Różańce zostały nagrodzone oceną celującą i drobnymi upominkami.

 

Diecezjalny Konkurs Religijny

24 października 2011r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Diecezjalnego Konkursu Religijnego ŻAK 2012r. 26 uczniów z klas IV – VI podjęło trud przygotowania i wystartowania w konkursie. W konsekwencji 19 testów kwalifikujących się do etapu rejonowego zostało odesłanych do Opola. Czekamy na wyniki sprawdzające. GRATULUJEMY ODWAGI I WYSOKICH NOTOWAŃ!

LEKCJA BIBLIOTECZNA KLASY IA W GBP
W dniu 19 października 2011 roku uczniowie klasy I a wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej na pierwszą lekcję biblioteczną. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, było zimno i padał drobny, jesienny deszczyk, wszyscy uczniowie byli bardzo podekscytowani i niecierpliwie czekali na to spotkanie.Wprawdzie część uczniów naszej klasy już od jakiegoś czasu należy do grona czytelników GBP, ponieważ systematycznie odwiedza bibliotekę z rodzicami, to zupełnie innym przeżyciem jest odwiedzenie biblioteki z gronem kolegów.
Pani Maria Deutschmann, która opiekuje się oddziałem dla dzieci, w bardzo interesujący sposób opowiedziała nam o zasadach korzystania z biblioteki, przybliżyła zasady dbania o książki oraz krótko przedstawiła księgozbiór dla dzieci. Każde dziecko miało okazję przejrzeć kilka książek
i czasopism, co zaowocowało iskierką zainteresowania i chęcią powrotu po atrakcyjne woluminy. Każde dziecko zadeklarowało, że będzie dbało o wszystkie książki, nie tylko te wypożyczone, następnie  zostało przyjęte do grona małych czytelników. Uczniowie klasy I a na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe „Dyplomy pasowania na czytelnika”.                                          

Wychowawca klasy I A Dorota Matuszek

Dzień Edukacji Narodowej

   Dzień Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Tarnowie Opolskim był, jak co roku bardzo uroczysty. Licznie przybyłych przywitali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, p. M. Klich-Kwiatkowska i p. Zagalak.
    Swoją obecnością uświetnili tą uroczystość p. wójt Krzysztof Mutz, p. kierownik BOOS-u Gabriela Jośko, przewodniczący Rady Rodziców p. Rafał Krysiński i skarbnik tejże rady p. Sabina Kampa.
   Były przemówienia podczas których padało wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli. To był też czas na wyróżnienia wielu z nas. Nagrodę Wójta i z rąk tegoż w tym roku otrzymała p. Grażyna Śmichura kierownik szkoły filialnej w Kosorowicach. Następnie p. dyrektor Maria Konieczny wręczała Nagrody Dyrektora Szkoły. Były nagrody jubileuszowe i te dla wyróżniających się w pracy nauczycieli. Były kwiaty i podziękowania. Zrobiło się miło, bo któż nie lubi być doceniany.
   Po rozdaniu nagród zakończyła się część oficjalna uroczystości i przyszedł czas na występ artystyczny naszych uczniów. Wcielali się oni w role swoich nauczycieli, co było niezwykle zabawne, śpiewali i na koniec przeprosili za wszystkie możliwe przewinienia. Gdy popisy uczniów dobiegły końca, wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na uroczysty poczęstunek.

  W tym roku Dzień Nauczyciela obchodziliśmy 12.10.2011 r. na piątej lekcji. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zgromadzili się na dużej sali gimnastycznej, by obejrzeć i usłyszeć, co z tej okazji przygotowali uczniowie pod opieką p. A.Gonsior i p.S.Topoli.
  Inscenizacja przedstawiała różne zabawne sytuacje z życia szkoły. Uczniowie odgrywali role swoich nauczycieli, co było bardzo zabawne. Były też pięknie zaśpiewane piosenki: solo przez czwartoklasistki i zbiorowo przez szóstoklasistów, a potem przeprosiny za różne przewinienia.
  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli p. dyrektor i p. wicedyrektor życzenia i wręczyli kwiaty. Wszyscy  nauczyciele otrzymali od uczniów laurki z życzeniami i pachnące jesienne stroiki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował wybory na mistera naszej szkoły.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Klasy I-III
mister najweselszy – Maciej Pitulski 3b
mister najmilszy – Michał Ciolek 3c
mister najprzystojniejszy – Tomasz Reinert
Klasy IV – VI
mister najweselszy – Jakub Pączko 4a
mister najmilszy – Jakub Ferdynus 4a
mister najprzystojniejszy – Jakub Wacławczyk 5a
 oraz Gregor Przywara 6b
Wycieczka do Opola klasy III a  

   W dniu 29 września uczniowie klasy III a wraz ze swoją wychowawczynią panią G. Sziroky w ramach realizowania programu innowacji pedagogicznej „Ja i mój region” pojechali na wycieczkę do Opola.
Na miejscu uczniowie zobaczyli piękny opolski rynek. Następnie udali się pod siedzibę władz wojewódzkich oraz powiatowych. Przy tej okazji zapoznając się ze struktura i organizacją zarządzania naszym regionem, jak również jego historią. Na koniec zwiedzili opolski ogród zoologiczny, uczestnicząc w lekcji dydaktycznej organizowanej przez pracowników ZOO.
Do domu wrócili pełni wrażeń oraz wiedzy na temat regionu, w którym mieszkają.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM  
 Tradycyjnie, jak co roku we wrześniu uczniowie klas młodszych naszej szkoły spotkali się z p. Policjantem. Pogadanka miała na celu przypomnienie uczniom zasad poruszania się po drodze, dbania o bezpieczeństwo swoje i innych oraz sposobów zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Wycieczka klasy III a
W ramach realizowania programu innowacji pedagogicznej „Ja i mój region” klasa III a wraz ze swoją wychowawczynią p. G.Sziroky udała się na wycieczkę do Kątów Opolskich. Na miejscu uczniowie spotkali się ze swoimi rówieśnikami z PSP w Kątach Op. Wspólnie udali się na wycieczkę nad Odrę, zobaczyli kościół oraz pospacerowali ulicami tej miejscowości. W szkole odbyły się wspólne zajęcia muzyczne przy gitarze oraz zajęcia plastyczne.
Pełni wrażeń oraz bardzo zadowoleni wrócili do swoich domów.

Dożynki
Dn. 11 września 2011 r. w Raszowej odbyły się gminne dożynki. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a wraz z rodzicami i wychowawczynią p. G. Sziroky. Nasi przedstawiciele przebrali się za rodzinę Smerfów. Komisja oceniająca wystrój przyczep biorących udział w korowodzie uznała przebranie klasy III a za najładniejsze i przyznała im I miejsce.

Rozpoczęcie roku szkolnego klas pierwszych 2011/2012
1 września o godzinie 10.00 przyjęliśmy do naszej społeczności szkolnej grono 40 nowych uczniów, dotąd przedszkolaków.
Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Potem nastąpiło krótkie przemówienie Pani Dyrektor Marii Konieczny. Następnie swoich młodszych kolegów powitali krótkim programem artystycznym byli wychowankowie pani Doroty Matuszek, obecnie już uczniowie klas czwartych.
Przed najważniejszą chwilą tego dnia, czyli „Uroczystym Pasowaniem na Ucznia” pierwszaki odpowiedziały na wiele zagadek, które potwierdziły, że są one gotowe do nauki szkolnej. Podniosła chwila ślubowania na Sztandar Szkoły oraz pasowanie dzieci przez Panią Dyrektor na ucznia były częścią kulminacyjną uroczystości. Dla przyszłych uczniów ważnym momentem był również podział klas oraz  wręczenie słodkich „tyt”, a także pamiątkowych dyplomów.
Panie Dorota Matuszek i Ewa Łuczak, które przygotowały uroczystość serdecznie dziękują Patrycji Kolasie, Marysi Kołodziej, Pawłowi Susczykowi oraz Wiktorii Ful za pomoc w organizacji tej uroczystości.
                                                                           Dorota Matuszek

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
Kolejny rok szkolny przed nami. 01 września uczniowie klas II-VI spotkali się na krótkim apelu. Po części oficjalnej udali się wraz ze swoimi wychowawcami do klas. Tam zapoznali się z organizacją nowego roku szkolnego.
Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy powodzenia, osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz uśmiechu na co dzień.

 

Do góry